Region Södra Norrland

med kontor i Falun, Ludvika, Gävle, Söderhamn, Sundsvall, Örnsköldsvik, Östersund, Umeå, Uppsala, Lycksele, Skellefteå och Malmberget.

Presto Brandsäkerhet AB
Zettergrensväg 24
791 77 FALUN

Kundtjänst: 010-45 20 000
Fax: 010-45 20 001


Mats Holmberg

Regionchef
Södra Norrland
mats.holmberg@presto.se
010-45 20 281

Elina Carlsson

District Manager
Uppsala
elina.carlsson@presto.se
010-45 20 431

Joakim Ohldén

Brandskyddskonsult
joakim.ohlden@presto.se
010-45 20 420

Liv Svanberg

Kompetensrådgivare
liv.svanberg@presto.se
090-78 08 003

Stina Brandt

Kompetensrådgivare
stina.brandt@presto.se
090-78 08 011

Annelie Karlsson

Kompetensrådgivare
annelie.karlsson@presto.se
024-32 04 112

Brandposter / Stigarledningar

Magnus Pegefelt

Säljare
Brandposter / Stigarledningar
magnus.pegefelt@presto.se
010-45 20 029

Anders Cederholm

Säljare
Brandposter / Stigarledningar
anders.cederholm@presto.se
010-45 20 063

Övriga kontaktuppgifter Region Södra Norrland:

(sorterat på ort)


Malmberget

Daniel Bäckström
010-4520259
Brandskyddstekniker


Skellefteå

Magnus Olofsson
010-4520261
Brandskyddstekniker

Daniel Bäckström
010-4520259
Brandskyddstekniker


Umeå

Mikael Sandberg
010-4520278
Brandskyddstekniker


Lycksele

Sammy Lie
010-4520275
Brandskydd/Heta arb, inst


Örnsköldsvik

Johan Van Quist
010-4520263
Brandskyddstekniker


Östersund

Bernt Andersson
010-4520257
Brandskydd/Heta arb, inst

Reine Kallin
010-4520273
Brandskyddstekniker

Håkan Silfver
010-4520256
Brandlarm

Daniel Hallgren
010-4520258
Brandlarm


Sundsvall

Olle Tjernberg
010-4520270
Brandskyddstekniker


Söderhamn

Erkki Sepänaho
010-4520255
Brandlarm

Anders Boström
010-4520253
Brandlarm

Tony Baglién
010-4520277
Brandskydd/Heta arb, inst

Nicklas Andersson
010-4520265
Brandskyddstekniker


Gävle

Thomas Johnsson
010-4520276
Brandskyddstekniker

Peter Pettersson
010-4520269
Brandskyddstekniker


Falun

Pelle Meurke
010-4520268
Brandskyddstekniker

Niklas Bruhn
010-4520267
Brandskyddstekniker

Pontus Ström
010-4520271
Brandskyddstekniker

Peter Hertzberg
010-4520283
Brandskyddstekniker

Mikael Ilar
010-4520284
Brandskyddstekniker


Ludvika

Anders Magnusson
010-4520262
Brandskyddstekniker