fbpx

Kontakta oss

Har du en fråga till vår kundtjänst? Använd vårt kontaktformulär. Du kan även boka service och boka ett möte.

Huvudkontor

Presto Brandsäkerhet AB
Värmbolsvägen 2, BOX 315
641 23 Katrineholm

Org.nummer: 556112-0584
Telefon: 010-45 20 000
E-post: info@presto.se

Öppettider

mån-tors: 07.30 till 16.30
fre: 07.30 till 15.30
lör-sön: stängt

Kundtjänst och service

Telefon: 010-45 20 010
E-post: kundtjanst@presto.se
Kontaktformulär

Order/Supply Chain

Telefon: 010-45 20 020
E-post: orders@presto.se

SBA och PreVision

Telefon: 010-45 20 030
E-post: prevision@presto.se

Utbildning

Telefon: 010-45 20 060
E-post: utbildning@presto.se


Kontaktuppgifter till personal på lokala kontor i våra fem regioner hittar du i menyn (till vänster).


Ledning

Filip Bjurström

VD/Koncernchef
filip.bjurstrom@presto.se
010-45 20 040

Olof Fransson

Ekonomichef
olof.fransson@presto.se
070-51 72 022

Madelene Tegerstrand

Chef Verksamhetsutveckling
madelene.tegerstrand@presto.se
010-45 20 027

Daniel Friberg

Marknadschef
Kommunikationschef
daniel.friberg@presto.se
010-45 20 446

Johan Wiksäter

Divisionschef
johan.wiksater@presto.se
010-45 20 400

Mats Andersson

Försäljningschef
mats.andersson@presto.se
073-70 75 889

Gustav Paringer

Divisionschef
gustav.paringer@presto.se
090-780 80 02

Göran Hult

Inköpschef/Teknik & Utveckling
goran.hult@presto.se
010-45 20 014

Emelie Arkad

TF Kvalitets- och miljöchef
Hållbarhetssamordnare
emelie.arkad@presto.se
010-45 77 905

Thomas Härell

Produktionschef
thomas.harell@presto.se
010-45 20 017

Försäljningsavdelning

Mats Andersson

Försäljningschef
mats.andersson@presto.se
073-70 75 889

Rasmus Rapp

Key Account Manager
Stockholm
rasmus.rapp@presto.se
010-45 20 437

Camilla Mikkelsen

Key Account Manager
Malmö
camilla.mikkelsen@presto.se
010-45 20 304

Jonny Ramberg

Key Account Manager
Göteborg
jonny.ramberg@presto.se
010-45 20 103

Magnus Svalin

Bid Manager
LOU
magnus.svalin@presto.se
010-45 20 145

Förstahandsredskap

Roger Gullbrand

Key Account Manager
Återförsäljare
roger.gullbrand@presto.se
010-45 20 048

Anders Karlsson

Affärsområdeschef
anders.karlsson@presto.se
010-45 20 049

Kundtjänst

Peter Eriksson

Kundtjänstchef

peter.eriksson@presto.se
010-45 20 070

Kundtjänst Service

Kundtjänstmedarbetare
Gunilla Rosenlund
Eva Drevemo-Jansson
Indira Ferizovic
Jesper Jonsson
Michaela Sjöman

kundtjanst@presto.se
010-45 20 010

Order/Supply Chain

Kundtjänstmedarbetare
Mika Koljonen
Carina Lilja
Karin Nagy

orders@presto.se
010-45 20 020

Kvalitet & miljö

Emelie Arkad

TF Kvalitets- och miljöchef
Hållbarhetssamordnare
emelie.arkad@presto.se
010-45 77 905

Projekt & implementering

Magnus Eclundh

Teamledare
magnus.eclundh@presto.se
010-45 20 082

Christel Löfvendahl

Projektledare
christel.lofvendahl@presto.se
010-45 20 005

Jenny Stenhammar

Projektkoordinator
jenny.stenhammar@presto.se
010-45 20 375


PreVision

Daniel Friberg

Utvecklingsansvarig
PreVision
daniel.friberg@presto.se
010-45 20 446

PreVision Support

prevision@presto.se
010-45 20 030

Andreas Holmér

Teamleader
Brandskyddskonsult
andreas.holmer@presto.se
010-45 20 494

Brandposter / Stigarledningar

Robert Johansson

Affärsområdeschef
Brandposter / Stigarledningar
robert.johansson@presto.se
010-45 20 041

Magnus Pegefelt

Säljare
Brandposter / Stigarledningar
magnus.pegefelt@presto.se
010-45 20 029

Anders Cederholm

Säljare
Brandposter / Stigarledningar
anders.cederholm@presto.se
010-45 20 063

Rigas Bersofliotis

Säljare
Brandposter / Stigarledningar
rigas.bersofliotis@presto.se
010-45 20 448

Utbildning

Gustav Nord

Affärsområdeschef
Utbildning
gustav.nord@presto.se
010-45 77 906

Joachim Palmgren

Affärsutvecklingschef
Utbildning
joachim.palmgren@presto.se
010-45 77 901

Johan Larsson

Utbildningschef
Lärare
johan.larsson@presto.se
010-45 77 907

Philip Morin

Key Account Manager
Utbildning
philip.morin@presto.se
092-04 07 421

Per-Erik Andersson

Säljare Utbildning
pelle.andersson@presto.se
010-45 20 478

Cazzandra Nygren

Kompetensrådgivare
Region Mitt
cazzandra.nygren@presto.se
010-45 20 009

Liv Svanberg

Kompetensrådgivare
Region Nord
liv.svanberg@presto.se
010-45 77 911

Caroline Nordh

Kompetensrådgivare
Region Mitt
caroline.nordh@presto.se
010-45 77 910

Susanne Larsson

Kompetensrådgivare
Region Väst
susanne.larsson@presto.se
010-45 77 913

Stina Brandt

Kompetensrådgivare
Region Nord
stina.brandt@presto.se
010-45 77 912

Nada Stanic

Kompetensrådgivare
Region Syd
nada.stanic@presto.se
010-45 77 902

Mimmie Larsson

Kompetensrådgivare
Region Syd
mimmie.larsson@presto.se
010-45 77 903

Vanessa Larsson

Kompetensrådgivare
Region Syd/Region Väst
vanessa.larsson@presto.se
010-45 77 904

Brandlarm / Fasta släcksystem – Gas

Mikael Johansson

Affärsområdeschef
Affärsutveckling Gas & Detektion
mikael.johansson@presto.se
010-45 20 000

Ulf Allvar

Key Account Manager
Försäljningsansvarig
ulf.allvar@presto.se
010-45 20 373

Jari Burtsov

Säljare
Brandlarm
jari.burtsov@presto.se
010-45 20 453

Mikael Lind

Säljare/Projektledare
Släcksystem Fordon/Kök/Punktskydd
mikael.lind@presto.se
010-45 20 460

Rasmus Lannér

Projektledare
Gassläcksystem
rasmus.lanner@presto.se
010-45 20 146

Johan Lindeberg

Projektledare

johan.lindeberg@presto.se
010-45 20 459

Leif Lindgren

Projektledare

leif.lindgren@presto.se
010-45 20 465

Patric Liljedahl

Ansvarig arbetsledare
Marin service
patric.liljedahl@presto.se
010-45 20 121

Kristoffer Holmberg

Sakkunnig
Brandlarm
kristoffer.holmberg@presto.se
010-45 20 471

Olov Vallin

Sakkunnig
Gassläcksystem
olov.vallin@presto.se
010-45 20 121

Niklas Hallman

Produktspecialist
Fordon/Kök/Punktskydd
niklas.hallman@presto.se
0920-40 74 03

Johan Lindberg

Produktspecialist
Fordon/Kök/Punktskydd
johan.lindberg@presto.se
0910-20 04 09

Daniel Strandh

Servicechef
Malmö
daniel.strandh@presto.se
010-45 20 305

Per Wickholm

Servicechef
Stockholm
per.wickholm@presto.se
010-45 20 463

Teknik och inköp

Göran Hult

Teknik- och inköpschef
goran.hult@presto.se
010-45 20 014

Patrik Roxström

Teknik
patrik.roxstrom@presto.se
010-45 20 037

Lars Östrand

Teknik
lars.ostrand@presto.se
073-031 59 40

Rickard Fagerström

Inköpare
rickard.fagerstrom@presto.se
010-45 20 039

Adam Hedbris

Inköpare
adam.hedbris@presto.se
010-45 20 026

Madeleine Gerdåker

Inköpsassistent
madeleine.gerdaker@presto.se
010-45 20 015

Marknad

Daniel Friberg

Marknadschef
Kommunikationschef
daniel.friberg@presto.se
010-45 20 446

Amanda Hansson

Marknadskoordinator
amanda.hansson@presto.se
010-45 20 447